Основен / Предотвратяване

Rinicold (Rinicold) - инструкции за употреба

Международно име: Rinicold

Състав и форма за освобождаване

Таблетки. 1 таблетка съдържа 500 mg парацетамол, 30 mg кофеин, 10 mg фенилефрин хидрохлорид, 2 mg хлорфенамин малеат. Помощни вещества: микрокристална целулоза, нишесте, магнезиев стеарат, талк, натриев нишестен гликолат, желатин, поливинилпиролидон, метилпарабен, пропилпарабен.

В блистери от 6, 10, 12, 20, 24 или 30 таблетки. Опакован в картонена кутия.

Клинична и фармакологична група

Лекарствено средство за симптоматично лечение на остри респираторни заболявания

Фармако-терапевтична група

Средства за премахване на симптомите на остри респираторни инфекции и настинки (ненаркотични аналгетици + вазоконстриктор + витамин)

Фармакологично действие на лекарството Rinicold

Комбинирани медикаменти, използвани при настинки. Парацетамолът има антипиретични и аналгетични ефекти. Фенилефринът има вазоконстрикторно действие, което помага да се премахне запушването на носа и да се намалят назалните секрети. Хлорфенаминът има антиалергично и антиедематозно действие. Намалява съдовата пропускливост, премахва оток и хиперемия на носната лигавица, подтиска симптомите на алергичен ринит, улеснява дишането. Кофеинът има стимулиращ ефект върху централната нервна система, което води до намаляване на умората и сънливостта, както и до увеличаване на умствената и физическата активност.

Фармакокинетика

Данните за фармакокинетиката на лекарството Rinicold не са предоставени.

Фебрилен синдром (катарални и инфекциозни заболявания); Синузит, ринорея (остър ринит, алергичен ринит).

Противопоказания за употребата на лекарството Rinicold

Свръхчувствителност, изразена атеросклероза на коронарните артерии, артериална хипертония (тежка), захарен диабет (тежък), бременност, кърмене, детска възраст (до 6 години). Недостиг на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа; чернодробна и / или бъбречна недостатъчност, закритоъгълна глаукома, простатна хиперплазия; вродена хипербилирубинемия (синдроми на Гилбърт, Дъбин-Джонсън и Ротор), артериална хипертония, тиреотоксикоза, диабет, ХОББ (белодробен емфизем, хроничен бронхит), едновременно приложение на МАО-инхибитори и бета-блокери.

Режим на дозиране и начин на употреба на лекарството Rinicold

Лекарството се предписва вътре.

Възрастни - 1-2 раздела. на всеки 4-6 часа Максимална дневна доза - 8 таб.

Деца над 6 години - 1 раздел. на всеки 4-6 часа, но не повече от 4 пъти на ден за не повече от 5 дни.

Странични ефекти

От страна на централната нервна система: замаяност, нарушения на съня, раздразнителност, главоболие.

От страна на храносмилателната система: гадене, сухота в устата.

Други: алергични реакции.

Когато приемате лекарството в препоръчваните дози, нежеланите реакции са редки.

Употреба по време на бременност и кърмене

Лекарството е противопоказано за употреба по време на бременност и кърмене (кърмене) Използвайте при нарушения на чернодробната функция Внимателно трябва да се предписва лекарството за чернодробна недостатъчност, синдром на Гилбърт.

Използване на лекарството при деца

Деца над 6 години - 1 раздел. на всеки 4-6 часа, но не повече от 4 пъти на ден за не повече от 5 дни.

Лекарството е противопоказано при деца под 6 години.

Специални инструкции, когато приемате лекарството Rinicold

По време на периода на лечение се извършва мониторинг на периферната кръв и функционалното състояние на черния дроб. По време на лечението не приемайте хапчета за сън и анксиолитични лекарства (транквиланти). Не приемайте с други лекарства, съдържащи парацетамол. Ако симптомите не изчезнат в рамките на 5 дни, трябва да се консултирате с лекар. През периода на лечение е необходимо да се въздържат от употребата на етанол (възможно е развитието на хепатотоксичен ефект), шофиране на моторно превозно средство и практикуване на други потенциално опасни дейности, които изискват повишена концентрация на внимание и бързина на психомоторните реакции.

свръх доза

Симптомите се дължат главно на действието на парацетамол: възможна бледност на кожата, анорексия, гадене, повръщане, хепатонекроза, повишена активност на чернодробните трансаминази, увеличаване на протромбиновото време.

Лечение: стомашна промивка, последвано от назначение на активен въглен, симптоматична терапия.

Пациентът трябва да бъде предупреден за необходимостта от консултация с лекар в случай на предозиране.

Взаимодействия с други лекарства

Лекарството подобрява ефекта на успокоителни, етанол.

Комбинираната употреба с антидепресанти, антипаркинсонови лекарства, антипсихотици, фенотиазинови производни (хлорпромазин, трифлуоперазин, левомепромазин) увеличава риска от задържане на урина, сухота в устата и запек.

С едновременната употреба със СКС увеличава риска от глаукома.

Хлорфенамин, когато се използва едновременно с инхибитори на МАО, фуразолидон може да доведе до хипертонична криза, възбуда.

Трицикличните антидепресанти повишават симпатикомиметичния ефект на лекарството, едновременното назначаване на халотан увеличава риска от камерни аритмии. Намалява хипотензивния ефект на гуанетидин, който от своя страна засилва алфа-adrenostimuliruyuschy активност на фенилефрин.

Условия за продажба на аптеки

Лекарството е одобрено за употреба като средство за ОТС.

Условия и условия за съхранение на лекарството Rinicold

Лекарството трябва да се съхранява на недостъпно за деца място, на сухо място при температура под 25 ° С. Срок на годност - 3 години.

Използването на лекарството Rinicold само, както е предписано от лекар, описанието е дадено за справка!

Rinicold: инструкции за употреба

Лекарството Rinikold принадлежи към клиничната фармакологична група лекарства за симптоматично лечение на настинки. Тя ви позволява да намалите тежестта на такива прояви като хрема, главоболие, треска, болки в тялото.

Състав и форма за освобождаване

Лекарството Rinicold се предлага в таблетки за перорално приложение (през устата). Те съдържат няколко активни компонента, които включват:

  • Фенилефрин хидрохлорид - 10 mg.
  • Парацетамол - 500 mg.
  • Хлорфенирамин малеат - 2 mg.
  • Кофеин - 30 мг.

Също така те съдържат помощни компоненти, които включват магнезиев стеарат, метилпарабен, натриев нишестен гликолат, микрокристална целулоза, талк, пропилпарабен, желатин, картофено нишесте, поливинилпиролидон. Таблетките са опаковани в блистер от 10 броя. Картонената опаковка съдържа 1, 2, 3 или 4 блистера, както и инструкции за употреба.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Действието на таблетки Rinicold се дължи на действието на съставните му активни съставки:

  • Парацетамол - инхибира активността на ензима COX (циклоксигеназа), който е отговорен за синтеза на провъзпалителния медиатор простагландин. Намаляването на концентрацията на простагландин може да намали тежестта на възпалителните симптоми (треска, главоболие).
  • Кофеинът - стимулант, който ви позволява да увеличите ефективността на човека, както и да подобрите неговото благосъстояние.
  • Фенилефринът е стимулатор на съдови алфа-адренергични рецептори, който причинява тяхното стесняване и намаляване на подуването на носната лигавица.
  • Хлорфенирамин - антихистаминов компонент, който блокира хистаминовите Н-рецептори, като по този начин намалява проявата на алергични реакции на фона на респираторната патология.

Всички компоненти на лекарството се абсорбират добре в кръвта от червата, след като са взели хапчето вътре. Те са равномерно разпределени в тъканите, метаболизират се главно в черния дроб с образуването на неактивни продукти, които се екскретират от тялото с урината.

Показания за употреба

Приемът на Rinicold таблетки е показан за намаляване на тежестта на симптомите (главоболие, треска, мускулни и ставни болки, запушване на носа и освобождаване от нея, втрисане), съпътстващи развитието на грип, парагрипен и други остри респираторни заболявания, причинени главно от различни вируси.

Противопоказания

При някои физиологични и патологични състояния на човешкото тяло, приемането на Rinicold таблетки е противопоказано. Те включват:

  • Бременност по всяко време през периода на кърмене (кърмене).
  • Възраст на деца под 6-годишна възраст.
  • Едновременна употреба на бета-блокери, трициклични антидепресанти, инхибитори на моноаминооксидазата (МАО).
  • Едновременно приемане на други лекарства, съдържащи парацетамол или други съединения от групата нестероидни противовъзпалителни средства.
  • Свръхчувствителност към някоя от съставките на лекарството.

Таблетките Rinicold се използват с повишено внимание при някои съпътстващи заболявания, които включват високо кръвно налягане, атеросклеротично съдово заболяване на сърцето, дефицит на ензима глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа, глаукома със затваряне на ъгъла, аденома на простатата при мъже, бъбречна и чернодробна недостатъчност, включително синдром на Gilbert. Преди да вземете хапчетата, трябва да се уверите, че няма противопоказания.

Дозиране и администриране

Таблетките Rinicold са предназначени за перорално приложение. Те се приемат през устата, за предпочитане след хранене. Дозата за възрастни е 1-2 таблетки на всеки 4-6 часа, но не повече от 8 таблетки на ден, за деца над 6 години - по 1 таблетка след 4-6 часа, но не повече от 4 пъти на ден, Курсът на лечение с лекарства не трябва да надвишава 5 дни.

Странични ефекти

По принцип таблетките Rinicold се понасят добре. Понякога може да се появи гадене, замаяност, нарушения на съня, раздразнителност, сухота в устата, главоболие, алергични реакции (обрив по кожата, сърбеж, уртикария, ангиоедем на Quincke). В такива случаи употребата на лекарството трябва да се преустанови и да се консултира с лекар.

Специални инструкции

Преди да започнете да приемате Rinicold таблетки, трябва внимателно да прочетете инструкциите за лекарството и да обърнете внимание на няколко специални инструкции:

  • Докато приемате хапчетата, трябва да се откажете от алкохола.
  • Активните съставки на Rinicold таблетки могат да взаимодействат с лекарства от други фармакологични групи, така че употребата им трябва да се консултира с Вашия лекар.
  • Едновременното използване на нестероидни противовъзпалителни средства (ацетилсалицилова киселина, ибупрофен, аналгин) с други представители на фармакологичната група е изключено.
  • Ако трябва да извършите работа, свързана с необходимостта от повишена концентрация и скорост на психомоторни реакции, трябва да се внимава.

В аптеките таблетките Rinicold се продават без рецепта. Появата на съмнения или въпроси относно тяхното приемане е причина за посещение на лекар.

свръх доза

Предозирането може да се дължи на парацетамол, съдържащ се в Rinicold таблетки. Проявите се развиват при еднократно приемане на 10-15 g парацетамол (съдържанието му в първата таблетка е 500 mg). Симптомите на предозиране включват гадене, повръщане, токсично увреждане на черния дроб при смърт на клетките (хепатонекроза). Лечението на предозиране включва стомашна промивка, вземане на чревни сорбенти (активен въглен) и въвеждане на антидоти (метионин, N-ацетилцистеин), които лекарят избира, в зависимост от продължителността на времето след предозиране.

Аналози на Rinicold таблетки

Подобни по състав препарати за Rinicold таблетки са Rinzasip, AjiCOLD, Flystop.

Условия за съхранение

Срокът на годност на Rinicold таблетки е 3 години, трябва да се съхранява на тъмно и сухо място, недостъпно за деца при температура на въздуха не по-висока от + 25 ° C.

Rinikold цена

Средната цена на 10 таблетки Rinikold в аптеките в Москва варира от 100-126 рубли.

Rinikold - официални инструкции * за употреба

Регистрационен номер:

Търговско наименование на лекарството:

Международно име на собственост или група:

Парацетамол + фенилефрин + хлорфенамин + кофеин

Форма за дозиране:

описание

Бели, двойно изпъкнали, овални, непокрити таблетки с риск от едната страна.

структура

Всяка таблетка съдържа:

Активни вещества: парацетамол 500 mg, кофеин 30 mg, фенилефрин хидрохлорид 10 mg, хлорфенирамин малеат 2 mg.

Помощни вещества: микрокристална целулоза 64.70 mg, царевично нишесте 94.0 mg, желатин 4.0 mg, повидон-C30 5.0 mg, метил пара-хидроксибензоат 0.75 mg, пропил пара-хидроксибензоат 0.075 mg, талк 15.0 mg, магнезиев стеарат 7 0 mg, натриев карбоксиметил нишесте 17,0 mg.

Фармакотерапевтична група:

лекарство при симптоми на настинка и грип.

ATX код: R05X

Фармакологично действие

фармакодинамика

Комбинирано лекарство. Парацетамолът има антипиретични и аналгетични ефекти. Фенилефрин - вазоконстрикторно действие, като по този начин спомага за премахване на назалната конгестия и намаляване на изхвърлянето на носа. Хлорфенираминът има антиалергично и антиедемно действие. Намалява съдовата пропускливост, премахва оток и хиперемия на носната лигавица, подтиска симптомите на алергичен ринит, улеснява дишането. Кофеинът има стимулиращ ефект върху централната нервна система, което води до намаляване на умората и сънливостта, както и до увеличаване на умствената и физическата активност.

Фармакокинетика

Данните за фармакокинетиката на лекарството Rinicold не са представени.

Показания за употреба:

- настинки, придружени от течащ нос, запушване на носа, главоболие, треска, втрисане, болки в ставите и мускулите.

Противопоказания

Свръхчувствителност към лекарството; едновременно вземане на други лекарства, съдържащи вещества, които са част от лекарството Rinicold; едновременно приложение на трициклични антидепресанти, МАО-инхибитори, бета-блокери; бременност, кърмене; детска възраст (до 6 години).

Предпазни мерки при употреба

С повишено внимание при дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа; заболявания на кръвта, чернодробна и / или бъбречна недостатъчност, глаукома със затваряне под ъгъл, аденом на простатата; Синдром на Гилбърт, хипертония, заболяване на щитовидната жлеза, диабет, бронхиална астма.

Специални инструкции

По време на лечението трябва да се въздържат от приемане на алкохол.

Не приемайте Rinicold заедно с други лекарства, съдържащи парацетамол.

Дозировка и приложение:

Вътрешни възрастни - 1-2 таблетки на всеки 4-6 часа. Максималната дневна доза е 8 таблетки.

Деца над 6 години - по 1 таблетка на всеки 4-6 часа, но не повече от 4 пъти на ден за не повече от 5 дни.

Взаимодействие с други лекарства:

Подобрява ефектите на МАО-инхибитори, седативи, етанол. Антидепресанти, антипаркинсонови лекарства, антипсихотици, фенотиазинови производни - увеличават риска от задържане на урина, сухота в устата и запек. Глюкокортикостероидите увеличават риска от развитие на глаукома. Парацетамолът намалява ефективността на диуретичните лекарства. Хлорфенирамин едновременно с инхибитори на МАО, фуразолидон може да доведе до хипертонична криза, възбуда, хиперпирексия. Трицикличните антидепресанти увеличават симпатикомиметичния ефект, едновременното назначаване на халотан увеличава риска от камерни аритмии. Намалява хипотензивния ефект на гуанетидин, който от своя страна засилва алфа-adrenostimuliruyuschy активност на фенилефрин.

Странични ефекти:

Когато приемате лекарството в препоръчваните дози, нежеланите реакции са редки. Ако се появят нежелани реакции, те могат да се проявят под формата на алергични реакции, замаяност, нарушения на съня, повишена възбудимост, гадене, главоболие, сухота в устата.

свръх доза

Лекарството трябва да се приема само в препоръчителни дози. Предозирането обикновено се причинява от парацетамол.

Симптоми: бледа кожа, анорексия, гадене, повръщане; gepatonekroz; повишена активност на чернодробните трансаминази, увеличаване на протромбиновото време. В случай на предозиране, незабавно потърсете лекарска помощ.

Лечение: стомашна промивка, последвано от назначаване на активен въглен; симптоматична терапия.

Характеристики на лекарството при първото приемане или когато са отменени.

Никакви особености на действие при първото приемане или отмяна на лекарството Rinicold не са регистрирани.

Действията на лекар (фелдшер), пациентът, когато прескочи приемането на една или повече дози от лекарството Rinikold.

Не се изискват специални действия от страна на лекар (фелдшер) или пациент, когато се прескача една или няколко дози от лекарството.

Характеристики на медицинската употреба на лекарството при бременни жени, жени по време на кърмене, деца, възрастни с хронични заболявания.

Лекарството е противопоказано за употреба по време на бременност и кърмене (кърмене).

Деца под 6-годишна възраст да приемат лекарството не се препоръчва.

Пациенти в напреднала възраст.

При отсъствие на бъбречно увреждане трябва да се спазва обичайната схема на дозиране. Опитът от употреба при пациенти с хронична бъбречна недостатъчност и / или умерена чернодробна недостатъчност е ограничен.

Влияние върху способността за управление на превозни средства, механизми.

Трябва да се внимава при извършване на работа, която изисква концентрация, скорост на моторни и психомоторни реакции.

Формуляр за освобождаване

На 10 таблетки в блистера от PVC-алуминиево фолио или в лента от алуминиево фолио. На 1, 2, 3 или 4 блистера или лента с инструкцията за прилагане се поставят в картонена опаковка.

Условия за съхранение

На сухо място при температура не по-висока от 25 o C. Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място.

Срок на годност

Не използвайте лекарството след срока на годност, отпечатан върху опаковката.

Условия за продажба на аптеки

Без рецепта.

производител:

Шрея Life Saensiz Pvt. Ltd., Индия.

Shrey House, 301 / A, път Pereira Hill, Андери (Изток.) ​​Мумбай.

Жалби на потребителите, изпратени на адреса на представителството:

111033 Москва, ул. Zolotorozhsky вал, 11, стр. 21

Rinikold

Обща информация

Търговско име

За лекарството:

Комбинирано лекарство. Притежава антипиретични, аналгетични, вазоконстрикторни, антиалергични и антиедемни ефекти. Средство за отстраняване на симптомите на настинка и грип.

Показания и дозировка:

Катарални заболявания, свързани с ринит, запушване на носа, главоболие, треска, втрисане, болки в ставите, мускулите.

Лекарството се предписва вътре.

Възрастни - 1-2 раздела. на всеки 4-6 часа Максимална дневна доза - 8 таб.

Деца над 6 години - 1 раздел. на всеки 4-6 часа, но не повече от 4 пъти на ден за не повече от 5 дни.

предозиране:

Симптомите се дължат главно на действието на парацетамол: възможна бледност на кожата, анорексия, гадене, повръщане, хепатонекроза, повишена активност на чернодробните трансаминази, увеличаване на протромбиновото време.

Лечение: стомашна промивка, последвано от назначение на активен въглен, симптоматична терапия.

Пациентът трябва да бъде предупреден за необходимостта от консултация с лекар в случай на предозиране.

Странични ефекти:

От страна на централната нервна система: замаяност, нарушения на съня, раздразнителност, главоболие.

От страна на храносмилателната система: гадене, сухота в устата.

Други: алергични реакции.

Когато приемате лекарството в препоръчваните дози, нежеланите реакции са редки.

Противопоказания:

Период на кърмене (кърмене)

Възраст на децата до 6 години

Едновременна употреба на трициклични антидепресанти, инхибитори на МАО, бета-блокери

Едновременно приемане на други лекарства, съдържащи активни вещества, които съставят Rinicold

Свръхчувствителност към лекарствените компоненти

Лекарството трябва да се предписва с повишено внимание в случай на дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа, кръвни заболявания, бъбречна и / или чернодробна недостатъчност, закритоъгълна глаукома, простатен аденом, синдром на Гилбърт, артериална хипертония, заболявания на щитовидната жлеза, захарен диабет, бронхиална астма.

Взаимодействие с други наркотици и алкохол:

Лекарството подобрява ефекта на успокоителни, етанол.

Комбинираната употреба с антидепресанти, антипаркинсонови лекарства, антипсихотици, фенотиазинови производни (хлорпромазин, трифлуоперазин, левомепромазин) увеличава риска от задържане на урина, сухота в устата и запек.

С едновременната употреба със СКС увеличава риска от глаукома.

Хлорфенамин, когато се използва едновременно с инхибитори на МАО, фуразолидон може да доведе до хипертонична криза, възбуда.

Трицикличните антидепресанти повишават симпатикомиметичния ефект на лекарството, едновременното назначаване на халотан увеличава риска от камерни аритмии. Намалява хипотензивния ефект на гуанетидин, който от своя страна засилва алфа-adrenostimuliruyuschy активност на фенилефрин.

По време на лечението трябва да се въздържат от приемане на алкохол.

Състав и свойства:

Всяка таблетка съдържа: активно вещество - 500 мг Парацетамол, кофеин 30 мг фенилефрин хидрохлорид 10 мг Chlorpheniramine малеат 2 mg.Vspomogatelnye вещества: микрокристална целулоза, нишесте, магнезиев стеарат, талк, натриев нишестен гликолат, желатин, поливинилпиролидон, метилпарабен, пропилпарабен.

Комбинирани медикаменти, използвани при настинки. Парацетамолът има антипиретични и аналгетични ефекти. Фенилефринът има вазоконстрикторно действие, което помага да се премахне запушването на носа и да се намалят назалните секрети. Хлорфенаминът има антиалергично и антиедематозно действие. Намалява съдовата пропускливост, премахва оток и хиперемия на носната лигавица, подтиска симптомите на алергичен ринит, улеснява дишането. Кофеинът има стимулиращ ефект върху централната нервна система, което води до намаляване на умората и сънливостта, както и до увеличаване на умствената и физическата активност.

Лекарството трябва да се съхранява на недостъпно за деца място, на сухо място при температура под 25 ° С. Срок на годност - 3 години.

Rinikold

Цена в онлайн аптеки:

Rinicold е комбинирано лекарство, предназначено да премахне симптомите на остри респираторни заболявания. Има изразено обезболяващо, антипиретично и антиконгерно действие. Активните компоненти на лекарството са: парацетамол, хлорфенамин малеат, кофеин и фенилефрин хидрохлорид.

Форма и състав за освобождаване

Лекарството се предлага под формата на таблетки, сироп (Rinicold Broncho) и прах за перорален разтвор (Rinicold HotMix).

Съставът на Rinicold таблетки включва: 500 mg парацетамол, 10 mg фенилефрин хидрохлорид, 30 mg кофеин и 2 mg хлорфенамин малеат. Спомагателни компоненти: магнезиев стеарат, нишесте, микрокристална целулоза, желатин, натриев нишестен гликолат, метилпарабен, пропилпарабен, талк, поливинилпиролидон.

Rinikold HotMix се предлага в сашета от 5 g, а в опаковката - 5 или 10 сашета. Една чанта съдържа: 750 mg парацетамол, 20 mg фенирамин малеат, 10 mg фенилефрин хидрохлорид и 30 mg кофеин. Помощни вещества: безводна лимонена киселина, натриев хлорид, динатриев едетат, аспартам, натриев безводен цитрат, манитол, безводна лактоза, багрило, аромат на ананас, лимон или портокал.

Сироп Rinicold Broncho се продава в тъмни стъклени бутилки от 100 мл. 10 ml сироп съдържа: 100 mg гуайфенезин, 15 mg амброксол хидрохлорид, 2 mg хлорфенамин малеат и 5 mg фенилефрин хидрохлорид. Спомагателни компоненти: динатриев едетат, метил парахидроксибензоат, захароза, натриев цитрат, пропил парахидроксибензоат, глицерин, сорбитол, лимонена киселина, ментол, оранжево жълто багрило, аромат на пъпеш, пречистена вода.

Фармакологично действие

Фармакологична активност на лекарството поради свойствата на неговите активни вещества. Парацетамол, който има аналгетичен и антипиретичен ефект върху тялото, е част от Rinicold. Фенилефринът е известен с вазоконстрикторния си ефект, поради което намалява изхвърлянето на носа и премахва задръстванията. Хлорфенаминът намалява подуването и хиперемията на носната лигавица, намалява съдовата пропускливост, премахва симптомите на алергичен ринит. Кофеинът стимулира централната нервна система, бори се със сънливост и летаргия, повишавайки психическото и физическото му функциониране.

Съставът на Rinicold Broncho включва и гуайфенезин и амброксол, които намаляват вискозитета на бронхиалната секреция и улесняват отхрачването.

свидетелство

Съгласно инструкциите за Rinicold, лекарството е предназначено за лечение на остри респираторни заболявания. Лекарството помага да се справим със симптомите на студ, като треска, запушване на носа, втрисане, ринит, главоболие, дискомфорт в ставите и мускулите.

Противопоказания

Според инструкциите, таблетките и сиропа Rinikold не трябва да се предписват на деца под 6-годишна възраст, а HotMix прах - деца под 15 години. В допълнение, лекарството е забранено да се бременни и кърмещи жени, както и пациенти с свръхчувствителност към неговите компоненти.

С повишено внимание Rinikold предписано при наличие на следните заболявания:

  • аденома на простатата;
  • дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа;
  • заболяване на щитовидната жлеза;
  • глаукома със затваряне под ъгъл;
  • чернодробна или бъбречна недостатъчност;
  • артериална хипертония;
  • Синдром на Гилбърт;
  • бронхиална астма;
  • захарен диабет;
  • кръвни заболявания.

Rinicold има отрицателно въздействие върху способността за управление на транспортните и други сложни механизми. По време на неговата употреба трябва да се откаже от употребата на алкохол.

Инструкции за употреба Rinicold (метод и дозировка)

Възрастните пациенти приемат по 1-2 таблетки Rinicold на всеки 6 часа. Максималната дневна доза е 8 таблетки. Деца над 6-годишна възраст се дават по 1 таблетка Rinicold на всеки 4-6 часа при максимална доза от лекарството - 4 таблетки на ден и продължителността на курса на лечение не е повече от 5 дни.

Прах Rinicold HotMix се предписва на пациенти над 15-годишна възраст по следната схема: едно саше 3-4 пъти на ден (интервалът между дозите - 4-6 часа). Съдържанието на сашетата се излива в чаша, пълна с гореща вода, смесена и пиян. Лекарите не препоръчват употребата на лекарството за повече от 5 дни като упойка и повече от 3 дни като антипиретик.

Пациентите на сироп Rinikold Broncho на възраст над 12 години приемат по 4 чаени лъжички. три пъти на ден, а децата на възраст 6-12 години - 2 ч. л. два пъти или три пъти на ден.

Странични ефекти

Лекарството обикновено се понася добре от пациентите. В редки случаи се развиват следните нежелани реакции:

  • От страна на централната нервна система: сънливост, главоболие и замаяност, нарушения на съня, раздразнителност, раздразнителност, объркване.
  • От страна на сърдечно-съдовата система: рязко повишаване на кръвното налягане или тахикардия.
  • От страна на органа на зрението: повишено вътреочно налягане, настаняваща парализа, мидриаза.
  • От страна на храносмилателната система: болка в епигастралната област, гадене, запек, повръщане, диария.
  • Алергични реакции: ангиоедем, сърбеж, кожен обрив.
  • Други: затруднено уриниране, сухи лигавици.

свръх доза

Предозирането на Rinicold е придружено от следните симптоми: бледност на кожата, гадене, повръщане, хепатонекроза, анорексия. В този случай е необходимо да се направи стомашна промивка, да се даде активен въглен на пациента и да се проведе симптоматична терапия.

Взаимодействие с други лекарства

Rinicold е противопоказан да се прилага едновременно с лекарства, които включват подобни активни вещества.

Комбинираното използване на Rinicold с антидепресанти, производни на фенотиазини, антипсихотици и антипаркинсонови лекарства увеличава риска от развитие на задържане на урина, запек и сухота в устата.

Трицикличните антидепресанти повишават ефективността на Rinicold. Комбинирането на лекарството със SCS може да предизвика развитие на глаукома.

Хлорфенаминът в комбинация с фуразолидон или МАО-инхибитори може да предизвика хипертонична криза.

Rinicold подобрява действието на етанол и успокоителни, както и намалява хипотензивната активност на гуанетидин, което от своя страна увеличава алфа-adrenostimuliruyushee ефект на фенилефрин.

Описанието, публикувано на тази страница, е опростена версия на официалната версия на резюмето на лекарството. Информацията се предоставя само за информационни цели и не е ръководство за самолечение. Преди да използвате лекарството, трябва да се консултирате със специалист и да прочетете инструкциите, одобрени от производителя.

Rinicold - инструкции за употреба, състав, индикации, странични ефекти, аналози и цена

Това е комбинирано лекарствено средство за симптоматично лечение на остри респираторни заболявания. Rinicold осигурява вазоконстрикторно, обезболяващо, антипиретично действие, намалява слузта и облекчава носната конгестия. Лекарството срещу грип и други остри респираторни вирусни инфекции стимулира активирането на централната нервна система, има антиалергичен и антиедемния ефект.

Инструкции за употреба Rinikold

Лекарството принадлежи към клиничния и фармакологичен вид лекарства, които премахват симптомите на настинка. Rinicold намалява тежестта на настинка, облекчава втрисане и главоболие, характерни за дихателните патологии. За да се избегне развитието на нежелани реакции от страна на тялото, важно е да се спазва препоръчания режим на хапчета. Като се има предвид, че компонентите на високо ниво са част от Rinicold, лечението трябва да следва тези правила:

  • хапчета не трябва да се приемат с алкохолни напитки или с лекарства, съдържащи етанол, тъй като рискът от токсично увреждане на черния дроб е висок;
  • Rinicold може да предизвика инхибиране на реакциите, което е важно да се има предвид при хора, които управляват превозно средство или взаимодействат със сложни механизми.

Съставът на Rynicold

Лекарството срещу грип и ARVI се предлага под формата на таблетки за перорално приложение, опаковани в 10 броя в блистер. Картонената опаковка съдържа от 1 до 4 плаки. Съставът на Rinicold включва следните активни вещества:

Дозировка в 1 таблетка

В допълнение към активните съставки, таблетките за борба със симптоматичните прояви на обикновения студ Rinicold съдържат помощни компоненти. Те включват:

  • натриев нишестен гликолат;
  • магнезиев стеарат;
  • картофено нишесте;
  • микрокристална целулоза;
  • метил парабен;
  • талк;
  • поливинилпиролидон;
  • пропилпарабен;
  • желатин.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Поради комбинацията от вещества в състава на лекарството и тяхната подходяща доза, Rinicold ефективно се бори срещу патогените на болестното състояние, като осигурява ускоряване на възстановяването. Ефектът на лекарството се дължи на такива фактори:

  1. Парацетамолът бързо навлиза в системната циркулация, почти не влиза в контакт с протеиновите съединения на кръвта. Веществото предотвратява образуването на циклооксигеназа, инхибира растежа на простагландини, така че парацетамолът намалява възпалението, намалява температурата и осигурява аналгетичен ефект.
  2. Фенилефрин. Компонентът, отговорен за стесняване на кръвоносните съдове и отстраняването на подпухналостта, нормализирането на дихателния процес, намаляването на образуването на лигавични секрети в назофаринкса.
  3. Кофеинът. Веществото стимулира централната нервна система, премахва мускулната слабост, замаяност, слабост, летаргия. Кофеинът помага за възстановяване на физическата и умствената активност.
  4. Хлорфенамин. Той има ефект върху рецепторите, премахва възпалителния процес, алергичните симптоми. В резултат на това подуване на лигавиците на дихателната система.

Независимо от факта, че Rinicold не осигурява терапевтичен ефект, сравним с действието на антибиотици или антивирусни лекарства, благодарение на съставките в препарата, той бързо елиминира симптомите на неразположение, което значително улеснява протичането на заболяването. Всички вещества в състава на лекарството се абсорбират идеално през чревните стени в кръвта, след което се разпределят равномерно в тъканите. Метаболизира активните съставки основно в черния дроб с образуването на неактивни продукти, които се отстраняват от тялото с урината.

От какви таблетки Rinikold

Доказано е, че приемането на хапчета намалява тежестта на симптомите на настинка, ринит, грип и други остри респираторни вирусни инфекции. С помощта на Rinicold можете да елиминирате:

  • главоболие;
  • втрисане;
  • назална конгестия;
  • болки в тялото;
  • обща слабост, бледа кожа, сънливост;
  • подуване на дихателните пътища;
  • хрема

Дозиране и администриране

Таблетките, съгласно инструкциите, не се препоръчва да се приема на слаб стомах. По-добре е лекарството да се приема след хранене, да се пие с много течност. В същото време почивката трябва да бъде поне 4-6 часа. Препоръчителна доза:

  • за деца от 6 години - по 1 таблетка три пъти дневно;
  • възрастни - 1-2 таблетки 3-4 пъти дневно.

Курсът на лечение Rinikold продължава 5-7 дни. Ако състоянието на пациента не се е подобрило след това, няма нужда да продължавате да пиете хапчетата и трябва отново да се консултирате с лекар, който ще избере друго лекарство. Вземете чая Rinikold Hotmix по-горещо. Подготовката на разтвора е проста: прахът от 1 торба се разтваря в чаша вода и се пие в едно гълтане 1-2 часа след хранене.

Препоръчителната доза чай: юноши на възраст от 15 години и възрастни - 1 саше на всеки 4-6 часа (максимум 4 саше на ден). За да се предотврати появата на нежелани странични реакции, Hotmix като аналгетик може да се приема не повече от 5 дни, а като противогрипно - максимум 3 дни. С неефективността на терапията се обсъжда допълнително лечение с лекаря.

Лекарствени взаимодействия

Забранено е да се комбинира Rinicold с лекарства, съдържащи същите активни съставки, за да не се провокира предозиране. Особено важно е да се провери състава на лекарствата за наличието на парацетамол. Лекарствено взаимодействие на Rinicold с други лекарства:

  • с психолептични лекарства - седативният ефект се увеличава;
  • с лекарства, съдържащи етанол - увеличава токсичните ефекти върху черния дроб;
  • с антидепресанти, антипаркинсонови, антипсихотични лекарствени средства, фенотиазинови производни - настъпва сухота в устата, нарушава се отделянето на урина (диуреза), развива се запек;
  • с Фуразолидон, МАО-инхибитори - ЦНС е възбудена, хипертонична криза;
  • с глюкокортикостероиди - съществува риск от развитие на глаукома;
  • с антидепресанти от трицикличната група - усилва се симпатикомиметичният ефект на лекарството;
  • с халотан - рискът от стомашна аритмия се увеличава;
  • с Guanethidine - стимулиращият ефект на алфа-адренорецепторите е засилен, докато хипотензивният ефект е намален.

Странични ефекти

По правило таблетките Rinicold се понасят добре от пациентите, без да причиняват негативни реакции от организма. Възможни са обаче нежелани ефекти. Те включват:

  • кожни обриви, сърбеж, други алергични прояви;
  • повръщане, гадене;
  • нарушение на образуването на кръв;
  • хипертония;
  • диария;
  • бъбречна колика;
  • нарушение на съня;
  • замаяност, главоболие;
  • нарушение на храносмилателния тракт, болка на това място;
  • проблеми с урината;
  • умора, летаргия;
  • кашлица, нарушена дихателна функция и др.

свръх доза

По време на лечението с Rinicold е необходимо да се вземе под внимание, че лекарството съдържа парацетамол, при високи дози от който може да настъпи увреждане на черния дроб, а при тежки случаи - некроза. Опасността от предозиране е, че интоксикацията често се развива тайно, разкривайки се само след 1-2 дни. Характерни за това състояние симптоми са:

  • гърчове при повръщане;
  • бледност, синя кожа;
  • коремна болка;
  • гадене.

Интоксикацията с фенилефрин е по-малко опасна от отравяне с парацетамол, но също води до неприятни последствия. Възможно е последното да се елиминира, като се вземе ентеросорбент и се пие голямо количество вода. Отравяне с фенилефрин се проявява като:

  • увеличаване на налягането;
  • замъглено виждане;
  • главоболие, замаяност;
  • припадъци;
  • повръщане;
  • сънливост, редуваща се с нервна възбуда.

Противопоказания

Таблетките Rinicold се приемат с повишено внимание в случай на бременност, наличие на съпътстващи патологии като хипертония, атеросклеротични лезии на сърдечни съдове, закритоъгълна глаукома, дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа, аденома на простатата, чернодробна или бъбречна недостатъчност и др. няма противопоказания. Забранено е приемането на лекарството на хора, които имат:

  • нарушен сън;
  • хепатит;
  • исхемична болест на сърцето;
  • заболявания на кръвта и сърдечно-съдовата система;
  • патология на бъбреците, черния дроб;
  • индивидуална чувствителност към веществата в състава на таблетките;
  • хипертония;
  • пристрастяване към алкохол.

Условия за продажба и съхранение

Таблетките Rinicold остават подходящи за прием в продължение на 3 години, ако ги съхранявате на сухо място, защитено от пряка слънчева светлина. В този случай температурата на въздуха трябва да е под 25 градуса.

аналози

За да замените Rinicold с лекарство с подобен терапевтичен ефект, трябва да се консултирате с лекар. Подобни по състав препарати са:

  1. Flyustop. Лекарството се използва за профилактика и лечение на грип при възрастни и деца от 12 години. Лекарството има максимален ефект при лечението на вируси от тип А и В.
  2. Rinzasin. Максимално сходно по състав с Rinocold наркотици. Използва се за симптоматично лечение на настинки, подходящо за превенция на ТОРС.
  3. Angrimaks. Лекарството на базата на парацетамол се използва за лечение на симптоми на остри респираторни вирусни инфекции, трескави състояния на фона на вирусни лезии на дихателните пътища.
  4. Риникълд Брончо. Произвежда се в Индия под формата на сироп и има малко по-различен състав (вместо кофеин с парацетамол той съдържа амброксол и гуайфенезин). Насърчава бързото отделяне на храчки от дихателните пътища.

Цена Rinicold

Лекарството за настинка и грип се освобождава в аптеките без рецепта. Приблизителни разходи за различните форми на Rinicold в Москва:

Rinikold

Указания за употреба:

Цени в онлайн аптеки:

Rinicold е комбинирано средство за симптоматично лечение на остри респираторни заболявания, има аналгетично, антипиретично, вазоконстрикторно действие, спомага за премахване на назалната конгестия и намаляване на секрециите от него, има стимулиращ ефект върху централната нервна система, анти-оток и антиалергичен ефект.

Форма и състав за освобождаване

Лекарствена форма - таблетки: овална двойно изпъкнала форма, бял цвят, с риск за разделяне от едната страна (10 броя в блистери или ленти, в картонена връзка от 1, 2, 3 или 4 блистера или лента).

Съдържанието на активни вещества Rinicold в 1 таблетка:

  • Парацетамол: 0.5 g;
  • Фенилефрин хидрохлорид: 0.01 g;
  • Кофеин: 0.03 g;
  • Хлорфенамин малеат: 0.002 g

Спомагателни компоненти: натриев нишестен гликолат, поливинилпиролидон, микрокристална целулоза, метилпарабен, желатин, нишесте, талк, магнезиев стеарат, пропилпарабен.

Показания за употреба

Приложението Rinikold е предназначено за лечение на катарални патологии, които се проявяват с повишена температура, студени тръпки, главоболие, запушване на носа, ринит, болки в ставите и мускулите.

Противопоказания

  • Едновременното използване на лекарства, чиито активни съставки дублират състава на лекарството;
  • Възраст до 6 години;
  • Периодът на бременност и кърмене;
  • Съпътстващо лечение с трициклични антидепресанти, бета-блокери, инхибитори на моноаминооксидазата (МАО);
  • Индивидуална непоносимост към компонентите на лекарството.

Препоръчва се предпазливост за присвояване пациенти Rinikold с наследствени заболявания дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа, чернодробна и / или бъбречна недостатъчност, синдром на Gilbert, хипертония, кръвни заболявания, глаукома със затворен ъгъл, бронхиална астма, ВРН, захарен диабет, щитовидната функционални нарушения.

Дозиране и администриране

Таблетките се приемат през устата.

Дозата и периодът на приложение, предписани от лекаря, като се има предвид възрастта на пациента.

  • Възрастни: 1-2 бр. с интервал между дозите от 4-6 часа, но не повече от 8 бр. на ден;
  • Деца от 6 години: 1 бр. на всеки 4-6 часа, продължителността на лечението - до 5 дни. Максимална дневна доза - 4 бр.

Странични ефекти

  • Храносмилателна система: сухота на устната лигавица, гадене;
  • Нервна система: главоболие, замаяност, раздразнителност, нарушения на съня;
  • Други: развитие на алергични реакции.

Специални инструкции

Не нарушавайте препоръчителния режим на дозиране, ще избегнете развитието на нежелани ефекти на лекарството.

През периода на приложение на Rinikold консумацията на алкохол е противопоказана.

Таблетките могат да намалят скоростта на психомоторните реакции и да повлияят на способността за концентрация, така че по време на лечението трябва да се внимава при шофиране на превозни средства и механизми.

Лекарствени взаимодействия

С едновременното използване на Rinicold:

  • Етанол - подобрява действието му;
  • Психолептици - увеличаване на седативния ефект;
  • Антидепресанти, антипсихотици и антипаркинсонови лекарства, фенотиазинови производни (трифлуоперазин, хлорпромазин, левомепромазин) - увеличаване на сухота в устата, задържане на урина, запек;
  • Глюкокортикостероиди - повишаване на вероятността от развитие на глаукома;
  • Фуразолидон, МАО-инхибитори - могат да предизвикат възбуда, хипертонична криза;
  • Трициклични антидепресанти - допринасят за повишаване на симпатикомиметичния ефект на лекарството;
  • Гуанетидин - усилва алфа-adrenostimuliruyushee ефект на фенилефрин, но намалява неговия хипотензивен ефект;
  • Халотан - увеличава риска от камерна аритмия.

аналози

Аналози на Rinicold са: Rinicold Broncho, Rankof, Grippocytron, AjiCOLD, Coldflu, Angrimax, Pentaflucin, Antigrippin, Rinza, Ibuklin, Paracetamol, Coldrex, Panadol.

Условия за съхранение

Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място.

Да се ​​съхранява на сухо място при температура до 25 ° С.

Срок на годност - 3 години.

Условия за продажба на аптеки

Издава се без рецепта.

Rinikold: цени в онлайн аптеки

RINICOLD BRONCHO 100ml сироп

Раздел RINIKOLD N10.

RINIKOLD HOTMIKS 5g N5 Лимонов прах

RINIKOLD HOTMIKS 5g N5 Ананасов прах

RiniKold Hotmiks пудра 5 г ананас 5 бр.

RiniKold Hotmix пудра 5 г портокал 5 бр.

Rinicold таблетки 10 бр.

RINIKOLD HOTMIKS 5g N5 Оранжев прах

RiniKold Hotmix пудра 5 г лимон 5 бр.

Сироп Rinicold Broncho 100 ml

Сироп Rinicold broncho 100 ml

Rinicold таблетки n10

Rinicold hotmix оранжев прах n5

Rinikold hotmix прах ананас n5

Rinicold hotmix лимон n5 прах

Пори на Rinikold HotMix 5g. №5 лимон

Пори на Rinikold hotmix. лимон 5g n5

Раздел Rynikold. n10

Rinikold номер 10

RINIKOLD HOTMIKS 5g N10 Лимонов прах

RINIKOLD HOTMIKS 5g N10 прах Ананас

RiniKold Hotmiks пудра 5 г ананас 10 бр.

RINIKOLD HOTMIKS 5g N10 Оранжев прах

RiniKold Hotmiks пудра 5 г портокал 10 бр.

RiniKold Hotmix пудра 5 г лимон 10 бр.

Rinicold hotmix лимонов прах 10 бр

Пори на Rinikold hotmix. оранжево 5g n10

Пори на Rinikold hotmix. лимон 5g n10

Пори на Rinikold HotMix 5g. №10 лимон

Информацията за лекарството е обобщена, предоставя се с информативна цел и не замества официалните инструкции. Самолечението е опасно за здравето!

Ако се усмихвате само два пъти на ден, можете да понижите кръвното налягане и да намалите риска от инфаркти и инсулти.

Зъболекарите се появиха сравнително наскоро. Още през 19 век един обикновен бръснар е бил длъжен да извади възпалени зъби.

В допълнение към хората, само едно живо същество на планетата Земя - кучета - страда от простатит. Това са наистина нашите най-верни приятели.

Работата, която не се харесва на човека, е много по-вредна за неговата психика, отколкото липсата на работа.

Във Великобритания съществува закон, според който хирургът може да откаже да извърши операция на пациент, ако пуши или е с наднормено тегло. Човек трябва да се откаже от лошите навици, а след това може би няма да се нуждае от операция.

Преди това прозяването обогатява тялото с кислород. Това становище обаче беше отхвърлено. Учените са доказали, че с прозяване, човек охлажда мозъка и подобрява работата му.

Лице, което приема антидепресанти, в повечето случаи отново страда от депресия. Ако човек се справи с депресията със собствените си сили, той има всяка възможност да забрави за това състояние завинаги.

При редовни посещения в солариума шансът за рак на кожата се увеличава с 60%.

Човешката кръв „тече“ през съдовете под огромно напрежение и в нарушение на тяхната цялост е способна да стреля на разстояние до 10 метра.

Черният дроб е най-тежкият орган в нашето тяло. Средното му тегло е 1,5 кг.

Според проучване на СЗО, половинчасов дневен разговор на мобилен телефон увеличава вероятността за развитие на мозъчен тумор с 40%.

Известното лекарство "Виагра" първоначално е разработено за лечение на артериална хипертония.

Когато любителите целуват, всеки от тях губи 6,4 калории на минута, но в същото време обменят почти 300 вида различни бактерии.

По време на работа нашият мозък изразходва количество енергия, равно на 10-ватова крушка. Така че изображението на крушка над главата в момента на появата на интересна мисъл не е толкова далеч от истината.

Има много любопитни медицински синдроми, например, обсесивно поглъщане на обекти. В стомаха на един пациент, страдащ от тази мания, са открити 2500 чужди тела.

В стремежа си бързо да излекува бебето и да облекчи състоянието му, много родители забравят здравия разум и се изкушават да пробват народни методи.

Rinikold (Rinicold)

Активна съставка:

Съдържанието

Фармакологична група

Носологична класификация (МКБ-10)

3D изображения

структура

Фармакологично действие

Има антипиретично и аналгетично действие (парацетамол); стеснява кръвоносните съдове, премахва запушването на носа и намалява изхвърлянето на носа (фенилефрин); има антиалергичен и антиедематозен ефект, намалява съдовата пропускливост, премахва подуването и зачервяването на носната лигавица, подтиска симптомите на алергичен ринит, улеснява дишането (хлорфенирамин); стимулира централната нервна система, намалява умората и сънливостта, повишава умствената и физическата активност (кофеин).

фармакодинамика

Парацетамолът има антипиретични и аналгетични ефекти.

Фенилефринът проявява вазоконстрикторно действие, като по този начин спомага за премахване на назалната конгестия и намаляване на изхвърлянето на носа.

Хлорфенираминът има антиалергично и антиедемно действие. Намалява съдовата пропускливост, премахва оток и хиперемия на носната лигавица, подтиска симптомите на алергичен ринит, улеснява дишането.

Кофеинът има стимулиращ ефект върху централната нервна система, което води до намаляване на умората и сънливостта, както и до увеличаване на умствената и физическата активност.

Показания лекарство Rinicold

Катарални заболявания с течащ нос, запушване на носа, главоболие, треска, втрисане, болки в ставите и мускулите.

Противопоказания

свръхчувствителност към лекарството;

едновременно вземане на други лекарства, съдържащи вещества, които са част от Rinikold;

едновременно приложение на трициклични антидепресанти, МАО-инхибитори, бета-блокери;

детска възраст (до 6 години).

С внимание: недостиг на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа; заболявания на кръвта, чернодробна и / или бъбречна недостатъчност, глаукома със затваряне под ъгъл, аденом на простатата; Синдром на Гилбърт, артериална хипертония, заболявания на щитовидната жлеза, диабет, бронхиална астма.

Употреба по време на бременност и кърмене

Противопоказно. По време на лечението трябва да спрете кърменето.

Странични ефекти

Когато приемате лекарството в препоръчваните дози, нежеланите реакции са редки.

Ако се появят нежелани реакции, те могат да се проявят под формата на алергични реакции, замаяност, нарушения на съня, повишена възбудимост, гадене, главоболие, сухота в устата.

взаимодействие

Подобрява ефектите на МАО-инхибитори, седативи, етанол.

Намалява хипотензивния ефект на гуанетидин, който от своя страна усилва алфа-adrenostimulatory активността на фенилефрин.

Антидепресанти, антипаркинсонови лекарства, антипсихотици, фенотиазинови производни увеличават риска от задържане на урина, сухота в устата и запек.

GCS повишава риска от развитие на глаукома.

Парацетамолът намалява ефективността на диуретичните лекарства.

Хлорфенирамин едновременно с инхибитори на МАО, фуразолидон може да доведе до хипертонична криза, възбуда, хиперпирексия.

Трицикличните антидепресанти увеличават симпатикомиметичния ефект, едновременното назначаване на халотан увеличава риска от камерни аритмии.

Дозировка и приложение

Вътре. Възрастни - 1-2 таблетки. на всеки 4-6 часа Максимална дневна доза - 8 таб. Деца над 6 години - 1 раздел. на всеки 4–6 часа, но не повече от 4 пъти на ден за не повече от 5 дни.

свръх доза

Лекарството трябва да се приема само в препоръчителни дози. Предозирането обикновено се причинява от парацетамол.

Симптоми: бледност на кожата, анорексия, гадене, повръщане; gepatonekroz; повишена активност на чернодробните трансаминази, повишена PV. В случай на предозиране, спешно трябва да се консултирате с лекар.

Лечение: стомашна промивка, последвано от назначаване на активен въглен; симптоматична терапия.

Специални инструкции

По време на лечението трябва да се въздържат от приемане на алкохол. Rinicold не се препоръчва за деца под 6-годишна възраст, бременни жени и кърмачки. Не приемайте Rinicold заедно с други лекарства, съдържащи парацетамол.

Въздействие върху способността за шофиране и извършване на работа, изискващи висока концентрация на внимание. Трябва да се внимава при извършване на работа, която изисква концентрация, скорост на движение и психични реакции.

Формуляр за освобождаване

Таблетки. В блистери по 10 броя.

производител

Шрея Life Saensiz Pvt. Ltd., Индия.

Shrey House, 301 / A, Pereira Hill Road, Андери (Изток), Мумбай - 400 099, Индия.

Жалбите на потребителите се изпращат на адреса на представителството

111033, Москва, ул. Zolotorozhsky вал, 11, стр. 21.

Тел: (495) 796-96-36.

Условия за продажба на аптеки

Условия за съхранение на лекарството Rinicold

Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място.

Срок на годност на лекарството Rinikold

Да не се използва след изтичане на срока на годност, отпечатан върху опаковката.

Синоними на нозологични групи

Цени в аптеки в Москва

Отзиви

Оставете коментара си

Индекс на текущото търсене на информация,

Сертификати за регистрация Rinikold

  • Комплект за първа помощ
  • Онлайн магазин
  • За компанията
  • Свържете се с нас
  • Контакти на издателя:
  • +7 (495) 258-97-03
  • +7 (495) 258-97-06
  • E-mail: [email protected]
  • Адрес: Русия, 123007, Москва, ул. 5-а линия, 12.

Официалният сайт на компанията радар ®. Основната енциклопедия на лекарствата и фармацевтичните стоки в руския интернет. Справочник на лекарствата Rlsnet.ru предоставя на потребителите достъп до инструкции, цени и описания на лекарства, хранителни добавки, медицински изделия, медицински изделия и други стоки. Фармакологичен справочник включва информация за състава и формата на освобождаване, фармакологично действие, показания за употреба, противопоказания, странични ефекти, лекарствени взаимодействия, метод на употреба на лекарства, фармацевтични компании. Медицинският справочник съдържа цените на лекарствата и стоките на фармацевтичния пазар в Москва и други градове на Русия.

Прехвърлянето, копирането, разпространението на информация е забранено без разрешението на LLC RLS-Patent.
Когато се цитират информационни материали, публикувани на сайта www.rlsnet.ru, се изисква препратка към източника на информация.

Много по-интересно

© РЕГИСТРАЦИЯ НА ЛЕКАРСТВАТА ОТ РУСИЯ ® Radar ®, 2000-2019.

Всички права запазени.

Търговското използване на материали не е разрешено.

Информацията е предназначена за медицински специалисти.